Komínová redukce komín - kouřovod 160/X - vnitřní

Kód: CRV16
Značka: CIKO s.r.o.
1 420 Kč / ks 1 174 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení
Napojovací díl pro krbová kamna, elegantní a bezproblémové řešení připojení kouřovodu krbových kamen do kominu CIKO 3V UNIVERSAL průměrů 160mm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Komínová redukce komín - kouřovod 160/X - vnitřní

Napojovací díl pro krbová kamna, elegantní a bezproblémové řešení připojení kouřovodu krbových kamen do kominu CIKO 3V UNIVERSAL průměrů 160mm.

CRV - Komínová redukce komín - kouřovod - vnitřní

Napojovací díl pro krbová kamna - to je elegantní a bezproblémové řešení připojení kouřovodu krbových kamen různých průměrů. Připojení spotřebiče pomocí kovového kouřovodu do komínu s keramickou vložkou bylo (a stále mnohdy je) v praxi často podceňovaným problémem, kterým se nezabývali ani výrobci komínů, ani výrobci nebo dodavatelé kouřovodů. Důsledkem jsou různé improvizace, které způsobují funkční poruchy, nezřídka také dochází k mechanickému poškození keramiky. V místě napojení, tzv. sopouchu, dochází ke styku dvou materiálů s různou teplotní roztažností, a proto je relativně obtížné zajistit těsnost spoje a zároveň dostatečnou dilataci, zvláště při vysokých teplotách spalin. Často je tak zapotřebí na sopouch připojit kouřovod výrazně menšího průměru. Naopak jsou i případy, kdy je průměr kouřovodu zcela totožný (např. u krbových vložek).

Systémovým řešením problému, bylo zavedení ucelené řady nerezových napojovacích dílů, které z hlediska těsnosti a dilatace zabezpečily po technické stránce vše, co se od nich očekávalo. Osvědčily se hlavně tam, kde nebyl kladen důraz na vzhled napojení - např. u krbových vložek, v kotelnách a podobně. V této podobě však neřešily finální vzhled napojení. Z tohoto důvodu nebyly zcela ideální pro připojování stále oblíbenějších krbových kamen v obytných místnostech. Právě proto přichází inovace, která rozšiřuje sortiment napojovacích dílů o nové provedení, které je určeno speciálně pro krbová kamna.

Nové provedení vychází z osvědčeného způsobu montáže napojovacího dílu na vnější povrch keramického hrdla sopouchu. Napojovací díl se tedy po omítnutí stěny zasune na doraz na vnější hranu keramického hrdla. Kouřovod se poté zasune do vnitřní části prvku. Vnější pohledová část napojovacího dílu vytváří zároveň rosetu, která překrývá spáru mezi sopouchem a omítkou a která tak zároveň řeší finální vzhled celého napojení. Díl samozřejmě umožňuje bezproblémový pohyb (dilataci) všech komponentů. Tímto svým provedením koresponduje s nejčastěji používanými kouřovody na trhu a stává se tak nejen po stránce technické, ale také po stránce estetické ideálním řešením pro připojení spotřebiče na pevná paliva v obytné místnosti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Redukce a přechodky CIKO 3V UNIVERSAL
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 5 kg