Prostup hořlavou konstrukcí pro kouřovod 130mm, 24-145mm

Kód: GKK-145-130
Značka: CIKO s.r.o.
6 850 Kč / ks 5 661 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení
Prostup kouřovodu 130mm stěnou nebo příčkou, hloubku prostupu je možno přizpůsobit tloušťce stěny 24-145mm díky teleskopické konstrukci.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prostup hořlavou konstrukcí pro kouřovod 130mm, 24-145mm

Prostup kouřovodu 130mm stěnou nebo příčkou, hloubku prostupu je možno přizpůsobit tloušťce stěny 24-145mm díky teleskopické konstrukci.

Tento typ prostupu v praxi využijete nejčastěji pro prostup kouřovodu stěnou nebo příčkou. Konstrukce prostupu je natolik univerzální, že ve dvou rozměrových řadách nabízí řešení pro tloušťku stěny do 240mm.

Hloubku prostupu je možno přizpůsobit tloušťce stěny díky teleskopické konstrukci a seříznutím jeho vnitřní části přesně na potřebný rozměr. Prostup je použitelný pro všechny běžné druhy a průměry kouřovodů a lze jej povrchově upravit omítnutím nebo nátěrem.

-bezpečné použití pro všechny typy konstrukcí
-pro běžné průměry kouřovodů 120-200mm (GKK)
-dvě rozměrové řady pro tloušťku stěny 24-150mm nebo 150-250mm (*)
-čelní desky prostupu je možno povrchově upravit (omítnutí, nátěr)
-atypické rozměry na objednávku

Víte jaké teploty jsou při běžném topení v komíně a jeho okolí?
A co se stane, když kolem komína nemůže být dodržena provětrávaná mezera?
Jsou všechny používané materiály a řešení opravdu bezpečné?

Při plánování komínu ve stavbě je třeba si uvědomit, že pokud komín prochází okolní konstrukcí (např. stropem, střechou nebo také prostup kouřovodu stěnou), tak je s ohledem na bezpečnost nutno řešit tento stavební detail se vší vážností. A to především, pokud se jedná o moderní konstrukci obsahující hořlavé materiály a zároveň je s ohledem na nízkoenergetický nebo pasivní standard budovy vyžadována parotěsnost celé konstrukce.

Na většině staveb se tyto stavební detaily stále řeší buďto komplikovaně nebo ne zcela ideálně. Proto jsme vyvinuli vlastní řešení těchto stavebních detailů pro zabudování komínu do stavby a nabízíme ucelený sortiment prostupů, parotěsných prostupů, dílů pro napojení parozábrany na komín a také komponentů pro přerušení tepelných mostů v rámci komínového tělesa. Všechny tyto prvky je možno dodávat rovněž v atypických rozměrech.

Doplňkové parametry

Kategorie: Prostupy kouřovodu CIKO
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 5 kg